E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
367

E-Vize Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti yeni nesil “Vize” dönemi ile ülkemizi ziyaret edecek yabancılar artık internet üzerinden vize başvurusunda bulunabilecekler. Artık ikamet ettiğiniz ülkenin konsolosluklarına gitmeniz gerek kalmadı ve insanlar ile birebir diyaloğa girmeniz gerekmemektedir. Türkiye Cumhuriyetinin “E-Vize” sistemi üzerinden vize başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yaparken ikamet ettiğiniz ülkeyi seçerek rahatlıkla “E-Vize” başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternetten E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

E-Vize’yi Neden Tercih Etmelisiniz ve Avantajları Nedir?

E-Vize başvurusu yapmanız için ikamet ettiğiniz ülkenin “Türkiye Konsolosluğu ve Temsilciliklerini” ziyaret etmeniz gerekmemektedir. Temsilcilikler üzerinden başvuru yapmak için temsilciliği ziyaret ettiğinizde yoğunluk ve işlem sırası ile karşı karşıya kalmanız söz konusudur. E-Vize başvurularında ise hiç bir şekilde sıra beklemeden kısa sürede sonuçlanan başvurular ile başvuru yapabilirsiniz. E-Vize ile kısa süre içerisinde Türkiye’ye seyahat etmeniz için vize başvurusu yapabilir ve sonucunu öğrenebilirsiniz.

Türkiye E-Vize Nasıl Alınır ve E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye E-Vize başvurusu yaparken “kişilik bilgilerinizin” size ait olduğundan emin olun. Başvuru esnasında doldurduğunuz bilgilerin doğru olduğundan emin olun ve sonrasında başvurunuzu gerçekleştirin. Türkiye vizesi başvurusu yaparken öncelikle “ülkenizi” seçin ve sonrasında vize başvurunuzu yapın. Eğerki başvurunuz onaylanırsa “ülkemize ikamet” edebilmeniz için harç paranızı yatırmanız gerekmektedir.

Eğer ikamet ettiğiniz ülkede ile Türkiye arasında bir anlaşma var ise rahatlıkla Türkiye vizesi alabilirsiniz eğer bir anlaşma yok ise vize işleminiz biraz uzayabilir. Eğer iki ülke arasına bir anlaşma yok ise başvuru esnasında sizlerden bir kaç koşul doldurmanız gerekir eğer anlaşma var ise herhangi bir koşul önünüze çıkmayacaktır.

Türkiye E-Vize Kabul Edilirse Kaç Gün Türkiye’de Kalabilirsiniz?

Türkiye ülkeler arası anlaşmalarına göre “vize başvuru” sonucuna göre ikamet izni süresi değişkenlik gösterebilir. Türkiye’ye başvuru yapan yabancı vatandaşın ikamet ettiği ülke bu sebeple çok önemlidir. Türkiye vizesinde “30, 60 ve 90 gün” olmakla üç farklı vize verilmektedir. Vize başvurunuz onaylanması durumunda “180 gün” içerisinde Türkiye’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde vize başvurunuz iptal olur ve sonrasında yeni bir vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Türkiye seyahatinizde “örneğin 90 gün kaldınız ve bu süreyi uzatmak istiyorsunuz” kalış sürenizi arttırmak veya kalıcı olarak Türkiye’de yaşamak istiyorsanız ilgili makamlara başvuru yapmanız gerekmektedir.

Türkiye E-Vize Başvurusu Ücreti Ne Kadar?

Türkiye vizesi için belirli bir fiyat standardı bulunmamaktadır. Türkiye E-Vize başvurusu esnasında ikamet ettiğiniz ülke ile Türkiye arasındaki anlaşmalar göz önünde bulundurularak “e-vize başvuru ücreti” belirlenir.

Citizenpermits.com olarak “Türkiye E-Vize Başvuru Takibi ve E-Vize Başvurularınızı” yapmaktayız. Sorun yaşamadan tek seferde “Türkiye Vizesi” almak istiyorsanız bizimle irtibata geçin. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here